Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

  • Historia
    Załatwić go ostatecznie
    Mieszkańcy kamienicy w centrum Łodzi usłyszeli trzy strzały, a kilka minut potem jeden z lokatorów znalazł na klatce schodowej zwłoki mężczyzny. Wezwana Policja zjawiła się na miejscu po kilkunastu minutach. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że strzały były oddane z bliskiej odległości, w pierś i w głowę.
  • Prawo
    Prawne aspekty korekty płci
    Transseksualizm jest zjawiskiem zarówno społecznym, jak i medycznym. W Polsce, odmiennie niż w wielu innych krajach, nie tylko europejskich, nie obowiązują regulacje normujące sytuację prawną osób poddawanych procedurom zmiany płci.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Kraj
    Ślub z asystą honorową
    Viktoriia i Dominik poznali się na służbie. Pokochali. Normalna sprawa. Ale gdy postanowili się pobrać, postanowili podkreślić, jak bardzo są związani z policyjną formacją. Dlatego zadbali, by ten najważniejszy dzień ich życia uświetniła asysta honorowa Policji.
  • Prawo
    Nieletni w ustawie
    Jednym z elementów mających wpływ na rodzaj odpowiedzialności jest wiek osoby, która przez swoje zachowanie popadła w konflikt z prawem. Szczególną grupą są osoby posiadające status nieletniego.
  • Kraj
    O prawach człowieka i Policji w Sejmie
    Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.

Archiwum